Yurtlar // Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu

İlim Yayma Cemiyeti Seyyid Ahmed Bedevi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu 128 kapasiteli bir yurttur.  Kapalı spor salonu, basketbol ve voleybol sahası, konferans salonu, internet erişimli bilgisayar salonu, modern kafeteryasında lig tv izleme imkânı bulunmaktadır. Nezih yemekhanesinde self servis şeklinde üç öğün yemek ile 4 kişilik modern yatakhanelerde uyuma imkânı, her kata ait sıcak su, banyo, lavabo, wc ile etüd salonları ve dinlenme alanları bulunmakta olup; yurdumuz temizliği ve hizmet anlayışıyla Siirt?in en modern yurdudur.

GÜVENLİK
 
Binamız 24 saat kameralı güvenlik sistemiyle korunmakta ve 24 saat yetkili yönetici bir personel mevcuttur.

ULAŞIM

Yurdumuz siirt?in merkezinde olup, Üniversiteye yürüyerek 5 dk. mesafededir.

ODALAR

Odalarımız 4? er kişilik olup, yataklar karyola tipindedir. Odaların içinde kişiye özel elbise dolabı bulunup, odalar öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte düzenlenmiştir.

KONFERANS SALONU


Bir üniversite yurduna yakışır nitelikteki konferans salonumuz her türlü sosyal ve kültürel faaliyetler için öğrencilerimizin hizmetindedir. Konferans salonumuzda haftada bir gün öğrencilerin belirlediği bir film ve bir belgesel filmi topluca izlenmekte olup ayrıca öğrencilere yönelik eğitim seminerleri düzenlenmektedir

ŞARK KÖŞESİ

Öğrencilerimiz kitap okuma, çiğ köfte partisi düzenleme ve çok amaçlı kullanabilecekleri bir şark odasına sahipler.

YEMEKHANE

Kendi aşçılarımız tarafından hazırlanan yemeklerimiz, hijyen ve sağlık koşulları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Günde 3 öğün yemek self servis şeklinde hizmetinize sunulmaktadır.

ETÜD SALONU

Her katta öğrencilerimizin raht bir şekilde çalışabilecekleri etüd salonlarımız mevcuttur.

KAFETERYA

Öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçların karşılayacak nitelikte bir kafeteryamız bulunmaktadır

WC,LAVABO - BANYOLAR

Her katta wc, lavabo ve banyolar mevcut olup, bu yerlerin temizlik ve hijyenine özellikle ihtimam gösterilmektedir.

ÇAMAŞIRHANE

Her katta ihtiyacı karşılayacak kadar çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma yerleri bulunmaktadır.

ÜTÜ

Yurdumuzda Elbiselerinizi ütüleme imkânına sahipsiniz. Her kata ait ütü ve ütü yapma yerleri bulunmaktadır.

SPOR SAHASI

Öğrencilerin boş zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirebilecekleri basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca Yurdumuzda  masa tenisi ve satranç oynanabilecek alanlar mevcuttur.

BAHÇE

Yurdumuzda; geniş bir yeşil alana sahip olan, öğrencilerimizin streslerini atabilecekleri, çay içebilecekleri ve yeşil alanda ders çalışabilecekleri bir bahçe bulunmaktadır.